• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Charakterystyka silników hydraulicznych typu SOK

W przemyśle dwie najważniejsze cechy to zawsze efektywność i niezawodność wykorzystywanych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat tworzono coraz nowsze urządzenia, które wyróżniały się rosnącą szybkością i szerokimi możliwościami. Jedną z takich propozycji, która obecnie cieszy się dużą popularnością są silniki hydrauliczne typu SOK. Co warto o nich wiedzieć? I gdzie szukać wysokiej jakości propozycji? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Silniki hydrauliczne typu SOK – co warto wiedzieć?

Silniki hydrauliczne typu SOK to urządzenia wolnoobrotowe, czyli takie, gdzie prędkość obrotowa jest dość niska, ale moment obrotowy – dość wysoki. Dzięki swojej budowie  konstrukcje te wykorzystują specjalny olej hydrauliczny poddawany ciśnieniu, który w efekcie końcowym pozwala wytworzyć energię mechaniczną, czyli tzw. ruch obrotowy. 

Warto wiedzieć o tym, że:  

– standardowe silniki hydrauliczne typu SOK posiadają wały jednostronne z różnymi końcówkami (wyróżniamy m.in. końcówki walcowe, stożkowe, lub końcówki posiadające uzębienie ewolwentowe),

– w szczególnych przypadkach możliwe jest także zastosowanie wałów dwustronnych,  

silniki hydrauliczne typu SOK możemy podzielić ze względu na tzw. wartość nominalnego momentu obrotowego (wyróżniamy m.in. SOK 63, SOK 100, SOK 160, SOK 250 itd.).

Gdzie stosowane są te profesjonalne propozycje? Ze względu na swoją konstrukcję wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle, nawet tam, gdzie warunki określane są jako ekstremalne. Maszyny te pełnią swoją rolę także w górnictwie węglowym i w branży chemicznej, a także w budownictwie. Można je spotkać także w maszynach, takich jak transportery, podajniki, kombajny ścianowe i wiertnice.

Profesjonalne rozwiązania – nasza oferta

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i pasją do tworzonych rozwiązań, oferujemy szeroki wachlarz usług dotyczących silników hydraulicznych typu SOK. Skupiamy się przede wszystkim na produkcji nowych produktów, w tym silników typu górniczego.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

– SOK1 63,

– SOK1 100,

– SOK1 160,

– SOK1 250,

– SOK1 400,

– SOK1 630,

– SOK1 1000,

– SOK1 1600.

Nasze propozycje wyposażona są w różnego typu wały, w tym:  

– wał typu „1” – jednostronny z końcówką walcową,

– wał typu „2” – jednostronny z końcówką z uzębieniem ewolwentowym a=20°,

– wał typu „3” – jednostronny z końcówką z uzębieniem ewolwentowym a=30°,

– wał typu „4” – jednostronny z końcówką stożkową,

– wał typu „6” – dwustronny do specjalnych przeznaczeń,

– wał typu „7” – drążony.

A także różnego rodzaju kolektory:

– kolektor typu „7” – jednobiegowy składany promieniowy,

– kolektor typu „7A” – jednobiegowy monoblokowy promieniowy,

– kolektor typu „8” – jednobiegowy składany osiowy,

– kolektor typu „8A” – jednobiegowy monoblokowy osiowy,

– kolektor typu „2” – dwubiegowy sterowany hydraulicznie,

– kolektor typu „6” – dwubiegowy sterowany ręcznie,

– kolektor typu „5” – synchroniczny,

– kolektor typu „9” – odłączający.

Co ważne w naszej ofercie znajduje się także remont i regeneracja silników hydraulicznych typu SOK. Wszystkie usługi świadczone są na najwyższym poziomie przez doświadczonych, starannie wyszkolonych fachowców.