• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Blog

Gdzie znajdą zastosowanie rotatory hydrauliczne?

Rotator to nieodłączny element maszyn, takich jak pompy, czy silniki. Zadaniem rotatora jest przetwarzanie energii elektrycznej na energię ruchu obrotowego lub energii ruchu obrotowego na energię elektryczną. Gdzie znajdują zastosowanie rotatory hydrauliczne? Czym się one charakteryzują i jakie mają znaczenie? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania.

Czytaj dalej

Jakie zadania pełnią silniki hydrauliczne wieloobrotowe?

Silniki hydrauliczne wieloobrotowe to urządzenia, które charakteryzują się niską prędkością obrotową i dość wysokim momentem obrotowym. Silniki hydrauliczne wieloobrotowe mogą pracować w wielu pozycjach i mają możliwość łatwej zmiany kierunku prędkości. Gdzie wykorzystywane są silniki hydrauliczne wieloobrotowe? Czym się charakteryzują? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania.

Czytaj dalej

Co należy wiedzieć o rotorach IMO?

Maszyny hydrauliczne bazujące na hydraulice siłowej, w trakcie swojej pracy, wykorzystują energię sprężonych cieczy. Ich układy funkcjonują w wyjątkowo trudnych warunkach. Jednymi z ich elementów gwarantujących prawidłowe działanie są rotory, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej. Koniecznie sprawdź, jaką rolę odgrywają w pompach marki IMO.

Czytaj dalej

Na czym polega wyważanie elementów wirujących?

Wyważanie elementów wirujących jest bardzo ważną czynnością, ponieważ zapobiega zatarciu części, zużyciu łożysk, a nawet wypadkowi. Maszyna, pracując prawidłowo, dłużej działa bezawaryjnie. Proces jest przeprowadzany przy użyciu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Komputer wykonuje precyzyjne pomiary.

Czytaj dalej

Jak zbudowana jest pompa śrubowa?

Pompa śrubowa, inaczej zwana ślimakową, jest urządzeniem, które ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle – ale także życiu codziennym. Z tego powodu urządzenie to stosowane jest nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale korzystają z niego także prywatni użytkownicy. Używa się w przemyśle gastronomicznym, a także przy układach hydraulicznych dostarczających wodę np. do domów lub basenów.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się pompy tłoczkowe?

Pompa tłoczkowa to urządzenie, które wykorzystywane jest w napędach hydraulicznych. Czym się charakteryzuje ten rodzaj układu i co wyróżnia go na tle innych siłowników?

Czytaj dalej

Jak sprawdzić czy pompa hydrauliczna wymaga regeneracji?

Pompa hydrauliczna to urządzenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wielu maszyn, w tym maszyn rolniczych narażonych na szczególnie intensywną eksploatację. Pompa spełnia też ważne funkcje w układzie hydraulicznych maszyn, a wszelkie uszkodzenia mogą powodować ich unieruchomienie. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zdiagnozowanie uszkodzeń, które mogłyby wpłynąć na zakłócenie produkcji.

Czytaj dalej

Czym są i jak działają siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne to inaczej silniki hydrostatyczne. Mają zastosowanie w wielu różnych branżach, w tym zwłaszcza w przemyśle. Z czego to wynika, a także jak dokładnie one działają? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Charakterystyka silników hydraulicznych typu SOK

W przemyśle dwie najważniejsze cechy to zawsze efektywność i niezawodność wykorzystywanych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat tworzono coraz nowsze urządzenia, które wyróżniały się rosnącą szybkością i szerokimi możliwościami. Jedną z takich propozycji, która obecnie cieszy się dużą popularnością są silniki hydrauliczne typu SOK. Co warto o nich wiedzieć? I gdzie szukać wysokiej […]

Czytaj dalej

Awarie hydrauliki siłowej. Najczęstsze problemy i usterki

Układy hydrauliczne są wykorzystywane w wielu branżach, w tym w branży przemysłowej, rolniczej, a także w branży motoryzacyjnej. Za każdym razem pełnią ważną funkcję i są jednym z najważniejszych elementów całej konstrukcji. Do ich zalet możemy zaliczyć m.in. prostą, ale bardzo efektywną budowę i wysoką jakość wykonania, która sprawia układy hydrauliczne uznawane są za niezawodne […]

Czytaj dalej