• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Co należy wiedzieć o rotorach IMO?

Maszyny hydrauliczne bazujące na hydraulice siłowej, w trakcie swojej pracy, wykorzystują energię sprężonych cieczy. Ich układy funkcjonują w wyjątkowo trudnych warunkach. Jednymi z ich elementów gwarantujących prawidłowe działanie są rotory, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej. Koniecznie sprawdź, jaką rolę odgrywają w pompach marki IMO.

Czym jest rotor i gdzie jest wykorzystywany?

Rotor jest elementem maszyny, w tym przypadku pompy lub silnika, który w czasie trwania pracy urządzenia wiruje wokół stałej osi. Inaczej mówiąc, jest to wirnik. Rotor powala na przetwarzanie energii elektrycznej na energię ruchu obrotowego lub energię ruchu obrotowego na energię elektryczną. Jest on podstawą istnienia nowoczesnych silników. Ponadto, wirniki te znajdują swoje zastosowanie w pompach, silnikach i maszynach hydraulicznych wykorzystywanych w zakresie hydrauliki siłowej (hamulce, sprzęgła, zawory).

Do czego służą rotory IMO?

Firma IMO Pump pochodzi ze Szwecji i jest światowym liderem  w produkcji pomp przemysłowych przeznaczonych do układów hydraulicznych.  Pompy IMO dzielą się na trzyśrubowe, zębate i morskie. Nasza firma zajmuje się przede wszystkim dystrybucją i serwisem pomp IMO śrubowych. Rotory IMO stanowią ich elementarne wyposażenie umożliwiające im prawidłowe i bezproblemowe działanie. Są to jednocześnie elementy  szczególnie podatne na szybką eksploatację i uszkodzenia, dlatego warto regularnie sprawdzać ich stan. W przypadku ich zniszczenia zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Hydro Precyzja. W swojej ofercie posiadamy części zamienne do układów hydraulicznych, w tym rotory idealnie dopasowane do urządzeń IMO. Ponadto warto skorzystać z serwisu pomp hydraulicznych IMO w Pruszczu Gdańskim.