• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Czym charakteryzują się pompy tłoczkowe?

Pompa tłoczkowa to urządzenie, które wykorzystywane jest w napędach hydraulicznych. Czym się charakteryzuje ten rodzaj układu i co wyróżnia go na tle innych siłowników?

Zakup pompy tłoczkowej

Na rynku można wyróżnić wiele różnych pomp tłoczkowych. Można jest ze sobą zestawiać i łączyć. Ich zespół określany jest jako pompa wielotłoczkowa. Zasada działania jest taka sama. Tłoczek umieszczony w korpusie wprawiany jest w ruch posuwisty w wyniku ruchu pierścienia, w wyniku czego ciecz zostaje zassana i dalej jest tłoczona. Jest więc to rodzaj siłownika, który znajduje zastosowanie w maszynach. Firma HYDRO PRECYZJA oferuje sprzedaż pomp SPV, ale także świadczy ich naprawę oraz dostarcza części zamienne. Pośród modeli, jeśli chodzi o Pompy tłoczkowe wyróżnić należy SPV-5, SPV-8, SPV-9, SPV-14, SPV-30; oraz PPZA-30, PPZA-40, PPZA-60, PPZA-80. Warto porozmawiać ze specjalistami i dobrać taki układ, który spełni oczekiwania danej maszyny. Niekiedy wymiana na model wyższy sprawi, że wydajność całości zespołu znacząco ulega poprawie.

Charakterystyka pomp SPV

Pompa tłoczkowa charakteryzuje się tym, że działa w obiegu otwartym. Z tego powodu są wykorzystywane w tych wszystkich układach, w których występuje wyższa temperatura oraz wyższe ciśnienie. Do takich należą elementy produkcji części samochodowych, rozładunku czy żurawi lub dźwigów. To, co wyróżnia pompy SPV to łatwe użytkowanie oraz wysoka odporność na zanieczyszczenia. Należy też do najwydajniejszych siłowników hydraulicznych. Kilka rozwiązań sprawia, że ich budowa jest nieco inna, jednak przeznaczenie oraz zastosowanie pozostaje niezmienne. Wykonanie z solidnych materiałów oraz we właściwych procesie produkcji sprawia, że element układu jest bardzo trwały i służy bezproblemowo przez długi czas. Jednak jak wszystko wymaga po pewnym czasie eksploatacji naprawy. Części zamienne dostępne są w różnej jakości, zawsze jednak warto stosować te w najwyższej jakości. Wszelkie naprawy należy zlecać specjalistom.