• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Gdzie najczęściej używa się pomp tłoczkowych?

Pompy tłoczkowe, inaczej pompy IMO, są istotnym elementem wielu branż przemysłu, dzięki swojej zdolności do przemieszczania różnych rodzajów płynów na szeroką skalę. Przekonaj się, czym się charakteryzują i jakie jest ich najczęstsze zastosowanie.

Sektor morski i offshore

Pompy tłoczkowe są niezwykle istotne dla funkcjonowania wyspecjalizowanych jednostek pływających, takich jak statki transportowe, kutry rybackie czy platformy wiertnicze. Wykorzystuje się je do przemieszczania różnych mediów, takich jak oleje smarujące, paliwa czy ścieki przemysłowe. W szczególności pompy IMO są doceniane ze względu na ich precyzyjne działanie oraz małą awaryjność nawet w trudnych warunkach morskich. W sektorze tym pompy tłoczkowe często współpracują z innymi systemami hydraulicznymi, aby zapewnić nieprzerwaną pracę na pokładzie.

Przemysł petrochemiczny i rafineryjny

W przemyśle petrochemicznym i rafineryjnym mają ważne zastosowania w procesie produkcji, przetwarzania i transportu różnych substancji chemicznych i ropopochodnych. Pompy IMO są wykorzystywane do transferu materiałów takich jak oleje silnikowe, talerze smarujące czy płyny olejowe. Ich wyjątkowa wydajność pozwala na precyzyjne dozowanie i sterowanie, co jest niezbędne w tego rodzaju operacjach przemysłowych. Ważną zaletą pomp IMO w tym sektorze jest ich zdolność do pracy ze środkami o różnych właściwościach lepkich i korozyjnych.

Odnawialne źródła energii

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują źródła energii odnawialnej, w szczególności technologie wykorzystujące biomasę i biogaz. W tej dziedzinie pompy tłoczkowe są niezbędnym elementem systemów przetwarzania, transportu i magazynowania surowców oraz produktów gotowych. Pompy IMO są stosowane do przemieszczania substancji o wysokiej lepkości, takich jak oleje roślinne czy gazy odpadowe, co wymaga precyzji i wydajności sprzętu. To zastosowanie świadczy o szerokim spektrum możliwości pomp tłoczkowych oraz ich kluczowej roli w różnorodnych gałęziach przemysłu.