• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Gdzie znajdą zastosowanie rotatory hydrauliczne?

Rotator to nieodłączny element maszyn, takich jak pompy, czy silniki. Zadaniem rotatora jest przetwarzanie energii elektrycznej na energię ruchu obrotowego lub energii ruchu obrotowego na energię elektryczną. Gdzie znajdują zastosowanie rotatory hydrauliczne? Czym się one charakteryzują i jakie mają znaczenie? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania.

Gdzie wykorzystywane są rotatory hydrauliczne?

Rotatory hydrauliczne to elementy pomp i silników, które podczas pracy wirują wokół stałej osi. Dlatego też są one powszechnie nazywane wirnikami. Rotatory hydrauliczne są często wykorzystywane w nowoczesnych silnikach, gdzie umożliwiają przetwarzanie energii elektrycznej w energię ruchu obrotowego. Co więcej, rotatory hydrauliczne znajdują również zastosowanie w maszynach hydraulicznych wykorzystywanych w zakresie hydrauliki siłowej. Przeznaczone są one do pracy z żurawiami hydraulicznymi lub innymi urządzeniami dźwigowymi, gdzie umożliwiają bezpieczne podnoszenie i obracanie ładunku. Często instaluje się je, jako elementy chwytaków w maszynach ładujących i rozładowujących.

Jakie są najważniejsze zalety rotatorów hydraulicznych?

Rotatory hydrauliczne umożliwiają bezpieczne obracanie ładunków w wielu płaszczyznach, które są podnoszone przez różne urządzenia dźwigowe. Dzięki temu znacznie ułatwiają pracę i zwiększają wydajność przedsiębiorstwa. Co więcej, rotatory hydrauliczne charakteryzują się też łatwością montażu i długą żywotnością. Ponadto są one odporne na zużycie i świetnie sprawdzają się podczas pracy w trudnych warunkach. Rotatory hydrauliczne umożliwiają obrót ładunku w osi poziomej, co korzystnie wpływa na ułatwienie procesu układania towaru na przyczepach i paletach.