• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Jak zbudowana jest pompa śrubowa?

Pompa śrubowa, inaczej zwana ślimakową, jest urządzeniem, które ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle – ale także życiu codziennym. Z tego powodu urządzenie to stosowane jest nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale korzystają z niego także prywatni użytkownicy. Używa się w przemyśle gastronomicznym, a także przy układach hydraulicznych dostarczających wodę np. do domów lub basenów.

Jakie są zalety pompy śrubowej?

Pompa śrubowa jest urządzeniem zanurzeniowym i może być stosowana na bardzo dużych głębokościach – nawet do 100 metrów. Jest to możliwe dzięki solidnej obudowie, wykonanej najczęściej ze stali nierdzewnej. Kolejną, wielką zaletą pompy jest możliwość transportu cieczy nawet o bardzo dużej gęstości, np. olejów, skondensowanego mleka w przemyśle gastronomicznym, a nawet ciał półstałych lub stałych. Urządzenie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, gdzie nie radzi sobie żaden inny sprzęt. Jego atutem jest bezawaryjność i długi czas działania. Pompa śrubowe ma zastosowanie w wodach z wysoką zawartością żelaza i w pompowaniach cieczy o dużej gęstości, czyli tam, gdzie ma miejsce przesyłanie ścieków. Urządzenie jest stosowane, m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, przemysłowej, budowlanym.

Jak zbudowana jest pompa śrubowa?

Pompa śrubowa jest to urządzenie o prostej konstrukcji i z tego powodu jej serwisowanie nie jest bardzo skomplikowane. Urządzenie oferowane przez przedsiębiorstwo Hydro-Precyzja zbudowane jest z takich elementów jak: rotor, stator, wałek z przegubami, korpus, kołnierz montażowy napędu. W zamkniętej obudowie pompy znajdują się kluczowe elementy potrzebne do jej działania: wirnik i stojan. Ciecz wpływająca do zbiornika jest pompowana z części ssawnej do części tłocznej za pomocą ruchów wirnika, a prędkość tego procesu może być regulowana poprzez obroty silnika. Firma posiada w sprzedaży pompy oraz części zamienne do różnych typów pomp śrubowych. Przeprowadza także ich remonty.