• Jedyny producent nowych silników typu SOK według dokumentacji technologiczno-konstrukcyjnej pozyskanej z Z.U.O. Hydroster
  • Hala produkcyjna i serwis
  • ul. Kowalska 3, 83-000 Pruszcz Gdański

Jakie zadania pełnią silniki hydrauliczne wieloobrotowe?

Silniki hydrauliczne wieloobrotowe to urządzenia, które charakteryzują się niską prędkością obrotową i dość wysokim momentem obrotowym. Silniki hydrauliczne wieloobrotowe mogą pracować w wielu pozycjach i mają możliwość łatwej zmiany kierunku prędkości. Gdzie wykorzystywane są silniki hydrauliczne wieloobrotowe? Czym się charakteryzują? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania.

Gdzie znajdują zastosowanie silniki hydrauliczne wieloobrotowe?

Silniki hydrauliczne wieloobrotowe działają na zasadzie przekształcania energii sprężonej cieczy w pracę. Dzięki swojej budowie wykorzystują specjalny olej hydrauliczny poddawany ciśnieniu, który pozwala wytworzyć ruch obrotowy. Ze względu na swoją konstrukcję silniki hydrauliczne wieloobrotowe są często wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu i mogą pracować nawet w ekstremalnych warunkach. Można je spotkać w maszynach rolniczych, maszynach budowlanych i przemysłowych. Ponadto silniki hydrauliczne wieloobrotowe stosuje się też do napędzania narzędzi, takich jak tokarki i frezarki. Warto też dodać, że silniki wieloobrotowe są również wykorzystywane w transporterach, podajnikach i wiertnicach.

Czym charakteryzują się silniki hydrauliczne wieloobrotowe?

Silniki hydrauliczne wieloobrotowe służą głównie do przekształcania energii hydraulicznej w mechaniczną. Charakterystyczną cechą silników hydraulicznych wieloobrotowych jest to, że mogą one pracować z dużą efektywnością przy różnych obrotach i ciśnieniach. Dzięki temu są one w stanie dostosować swoją prędkość i moment obrotowy do wymagań danej aplikacji, co umożliwia ich elastyczne wykorzystanie w różnych systemach. Ponadto, wyróżniają się one wysoką odpornością na duże obciążenia i zanieczyszczenia. Jednocześnie są bardzo wydajne i mają szeroki zakres zastosowań.